Przejdź do treści

KORONAWIRUS, WAŻNE INFORMACJE

URZĄD MIEJSKI

RAPORT O STANIE GMINY BOBOLICE

DARMOWA POMOC PRAWNA

INFORMACJE

REFERENDA OGÓLNOKRAJOWE

WYBORY SAMORZĄDOWE

WYBORY PREZYDENTA RP

KONKURS PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH

WYBORY DO SEJMU I SENATU RP

WYBORY DO PARLAMENTU UE

WYBORY ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH

PORADNIK INTERESANTA

REKRUTACJA

ORGANIZACJA DZIAŁANIA SAMORZĄDU

PRAWO LOKALNE

JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE

ORGANY GMINY

OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE

OCHRONA ŚRODOWISKA

GOSPODARKA

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

INSTYTUCJE OPIEKI NAD DZIEĆMI DO LAT 3

OŚWIATA

FINANSE GMINY

KONTROLA ZARZĄDCZA

PROGRAMY I ZAMIERZENIA

KONTROLA W ADMINISTRACJI

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

Spis rolny

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań

Inwestycja: "Zaprojektowanie i budowa drogi s11 Koszalin - Szczecinek"

DZIAŁALNOŚĆ LOBBINGOWA

PETYCJE

OBSŁUGA BIULETYNU

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań własnych gminy w 2011 r. w zakresie „Ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwo przyrodnicze ...."


Zarządzenie nr 49/11

Burmistrza Bobolic

z dnia 31 marca 2011 r.

 

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań własnych gminy w 2011 r. w zakresie „Ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwo przyrodnicze w zakresie wykonania ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych”

 

Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96 poz. 873 z późn. zm.), oraz uchwały Nr XLVI/424/10 Rady Miejskiej w Bobolicach z dnia 10 listopada 2010 r. w sprawie przyjęcia rocznego „Programu współpracy Gminy Bobolice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 20011 rok” zarządzam co następuje:

 

§ 1

Ogłaszam otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie „Ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwo przyrodnicze w zakresie wykonania ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych

 

§ 2

Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem.

 

§ 3

Oferty należy złożyć na formularzu zgodnym z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011 r. Nr 6, poz. 25).

§ 4

Warunki konkursu oraz nazwy zadań publicznych zlecanych do realizacji określa Załącznik –Ogłoszenie otwartego konkursu ofert.

§ 5

Wykonanie zarządzenia powierza się inspektorowi ds. promocji, kultury i współpracy

 

§ 6

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2011 r.  i podlega ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy informacyjnej w siedzibie Urzędu oraz na stronie internetowej www.bobolice.pl, w zakładce dotyczącej organizacji pozarządowych.

 


Załącznik do zarządzenia Burmistrza Bobolic nr 49/11 z dnia 31 marca 2011 r.

 

 

Burmistrz Bobolic ogłasza dnia 1 kwietnia 2011 r.

otwarty konkurs ofert na realizację zadania własnego gminy Bobolice w 2011 roku

 

Przedmiotem konkursu jest wsparcie / <s>powierzenie wykonania </s>zadania publicznego, będącego zadaniem własnym gminy Bobolice wraz z udzieleniem dotacji na jego dofinansowanie.

 

I. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań.

a)    Ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwo przyrodnicze w zakresie wykonania ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych – 6000 zł

 

II.  Zasady przyznawania dotacji.

1.    Zlecenie zadania i udzielanie dotacji następuje z odpowiednim zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96, poz.873 z późn. zm.).

2.    O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie miasta i gminy Bobolice, realizujące zadania statutowe z zakresu objętego konkursem.

3.    Dwie lub więcej organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające wspólnie mogą złożyć jedną ofertę.

4.    Podmiot wnioskujący o przyznanie środków publicznych na realizację zadania powinien przedstawić ofertę wykonania zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantującą wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.

5.    Burmistrz Bobolic przyznaje dotację celową na realizację zadania publicznego wyłonionego
w konkursie ofert w trybie indywidualnych rozstrzygnięć, dla których nie stosuje się trybu odwołania.

6.    Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjowania zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania lub rezygnacji z jego realizacji.

7.    Burmistrz Bobolic może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, iż rzeczywisty zakres realizowanego zadania znacząco odbiega od opisanego w ofercie, podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.

8.    Odmowa podpisania umowy z podmiotem wyłonionym w konkursie może nastąpić, także w przypadku, gdy w wyniku kontroli dokumentacji finansowej i merytorycznej oferenta okaże się, że wcześniej przyznane dofinansowania zostały wydane niezgodnie z przeznaczeniem lub rozliczone nieprawidłowo.

9.    Świadczenia wolontariuszy i inne nieodpłatne świadczenia traktowane są jako pozafinansowy wkład własny w realizację zadania i nie mogą być uwzględnione w kosztorysie.

10. Kwota dofinansowania ze strony Gminy Bobolice nie może przekroczyć 80% rzeczywistych kosztów.

11. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Gminą Bobolice.

12. Warunkiem przekazania dotacji na wyodrębniony na ten cel rachunek bankowy jest zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

13. Oferta stanowi załącznik do umowy.

14. Za koszty kwalifikowane nie uznaje się:  zakup środków trwałych oraz koszty wskazane jako przykład kosztów niekwalifikowanych w „Programie współpracy Gminy Bobolice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2011 rok”

15. Dotacja nie będzie udzielana na:

a)       podejmowanie działalności gospodarczej,

b)       na cele nie związane z działalnością statutową organizacji,

c)       projekty, których faktycznym celem jest zakup wyposażenia, działek, zakup lub remont budynków i lokali biurowych.

d)       na pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć oraz refundacje kosztów,

e)       organizacjom, które nie wywiązały się lub nie rozliczyły z zawartych z gminą umów,

f)        na dotowanie przedsięwzięć, które już są dofinansowane z budżetu gminy lub jej funduszy celowych na podstawie przepisów szczególnych.

 

III.        Termin i warunki realizacji zadania.

1.    Zadanie winno być zrealizowane w roku 2011, z zastrzeżeniem, że szczegółowe terminy realizacji zadań określone zostaną w umowach.

2.    Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.

3.    Zadanie winno być realizowane w taki sposób, by w maksymalnym stopniu podmiotami działań byli mieszkańcy Gminy Bobolice.

4.    Oferent może wydatkować przyznane mu w ramach dotacji środki od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2011 r. Środki wydatkowane przed terminem podpisania umowy stanowią wkład własny organizacji.

5.    Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa pomiędzy Burmistrzem a oferentem, obejmująca w szczególności następujące zobowiązania oferenta.:

a)       korekty kosztorysu w przypadku przyznania dotacji w wysokości niższej niż wnioskowana z zachowaniem proporcji deklarowanego w ofercie wkładu własnego,

b)       wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizacje umowy,

c)       dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Bobolicach oryginałów dokumentów księgowych oraz dokumentacji, o której mowa wyżej celem kontroli prawidłowości wydatkowania dofinansowania oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związanej.

d)       sporządzania i składania sprawozdań z wykonania zadania publicznego w terminie wskazanym w umowie. Wzór sprawozdania zgodny z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania /Dz. U. z 2005 Nr 264, poz. 2207/.

6. Zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie /Dz. U. Nr 96, poz. 873 ze zm. Urząd Miejski, zlecając zadanie publiczne, ma prawo dokonać kontroli i oceny realizacji zadania, a w szczególności: stanu realizacji zadania, efektywności, rzetelności i jakości wykonywania zadania, prawidłowości wykorzystania środków oraz prowadzenia wymaganej dokumentacji.

7. Wyłoniony podmiot jest zobowiązany pod rygorem rozwiązania umowy, zamieszczać we wszystkich drukach związanych z realizacją zadania /plakatach, zaproszeniach, regulaminach, komunikatach itp., a także ogłoszeniach prasowych, reklamach, wykazach sponsorów, informacji o tym, iż zadanie dofinansowane jest przez Urząd Miejski w Bobolicach. Informacje takie winny być również podawane do publicznej wiadomości w czasie realizacji zadania.

 

IV.        Termin składania ofert.

1.       Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Bobolicach ul. Ratuszowa 1, pokój 12, w  terminie do 21 kwietnia 2011 r. do godz. 15.00 (decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego),

2.       Oferty należy składać w zamkniętej kopercie, opatrzonej napisem: Konkurs Ofert w zakresie - Ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwo przyrodnicze w zakresie wykonania ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych, nazwa i adres oferenta.

3.       Do ofert należy dołączyć:

a)    statut,

b)    aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub inny dokument potwierdzający status prawny podmiotu uprawnionego oraz osób go reprezentujących.

c)    sprawozdanie finansowe obejmuje: bilans, rachunek zysków i strat, informację dodatkową

d)    oświadczenie, że podmiot uprawniony nie podlega wykluczeniu zgodnie z art. 145 ust. 6 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 roku o finansach publicznych (Dz. U. z 2005 roku Nr 249, poz. 2104 ze zm.) z prawa do ubiegania się o przyznanie dotacji przez kolejne trzy lata, licząc od dnia stwierdzenia nieprawidłowego wykorzystania dotacji

e)    oświadczenie, że podmiot uprawniony nie prowadzi odpłatnej działalności pożytku publicznego w rozumieniu art. 9 ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie w odniesieniu do zadań będących przedmiotem oferty.

4.       Oferty muszą być podpisane i opieczętowane przez oferenta, wniosek powinien być trwale połączony z załącznikami.

5.       Oferta nie złożona we wskazanym terminie lub taka, która wpłynie pocztą po terminie, nie będzie objęta procedurą konkursową.

 

V. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert.

1.    Oferty złożone w otwartych konkursach ofert podlegają procedurze uzupełniania drobnych braków formalnych:

a)       uzupełnienia brakujących podpisów pod wnioskiem, w przypadku niezgodności podpisów ze sposobem reprezentacji określonym w statucie,

b)       braku właściwych podpisów pod załącznikami,

c)       poświadczenia załączonych kopii dokumentów za zgodność z oryginałem,

d)       uzupełnienia sprawozdania finansowego.

2.    Konkurs odbywa się dwuetapowo:

a)       I etap - wstępna ocena oferty po względem formalnym dokonywana jest przez pracownika merytorycznego w przypadku stwierdzenia w/w braków formalnych wnioskodawca zostaje powiadomiony o tym fakcie telefonicznie i wciągu 3 dni od daty powiadomienia ma prawo do uzupełnienia  braków,

b)       II etap -  ostateczna ocena formalna oraz ocena merytoryczna zostaje dokonana przez komisję konkursową.

3.    Komisja konkursowa w terminie 10 dni od zakończenia naboru ma obowiązek rozpatrzeć oferty i przedstawić protokół z prac i propozycję rozstrzygnięcia konkursu Burmistrzowi Bobolic.

4.    Przy rozpatrywaniu ofert komisja konkursowa kieruje się w szczególności następującymi kryteriami:

1)       Kryteria ogólne:

a)       Terminowość złożenia wniosku.

b)       Kompletność wniosku (na właściwym formularzu, wszystkie wymagane załączniki).

c)       Terminowe i merytoryczne rozliczenie wniosku z ubiegłego roku (jeśli był składany).

d)       Zgodność z zasadami przyznawania dotacji określonymi przez Burmistrza Bobolic

2)       Kryteria szczegółowe:

a)       możliwości realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową lub inny podmiot,

b)       kalkulacja kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwalifikowalność kosztów ujętych we wniosku:

 

Przykłady kosztów niekwalifikowanych:

ü  wsteczne finansowanie projektów

ü  pokrycie deficytu działalności stowarzyszenia

ü  wydatki inwestycyjne oraz zakup środków trwałych

ü  budowa, zakup i remont budynków,  zakup gruntów,

ü  działalność gospodarcza podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego,

ü  działalność polityczna i religijna,

ü  pokrycie zobowiązań powstałych przed datą zawarcia umowy,

ü  pokrycie kosztów utrzymania biura, z wyłączeniem bezpośrednich kosztów związanych  z realizacją zadania publicznego, na które dotacja została przyznana,

ü  dotowanie przedsięwzięć, które są dofinansowywane z budżetu miasta lub jego funduszy celowych na podstawie przepisów szczególnych,

 

c)       propozycją jakości wykonywania zadania i kwalifikacjami osób, przy udziale których będzie ono realizowane,

d)       zaangażowanie  finansowych środków własnych oferenta oraz możliwością pozyskania środków finansowych z innych źródeł na realizację tego zadania, 

e)       wkładem rzeczowym i osobowym, w tym świadczeniami wolontariuszy i pracą społeczną członków,

f)        dotychczasową współpracą oferenta z samorządem a w szczególności rzetelnością  i terminowością realizacji zleconych zadań publicznych oraz sposób rozliczenia otrzymanych dotacji,

g)       wydatkowanie środków zgodnie z przeznaczeniem (preliminarzem),

h)       stopień promocji gminy w środkach masowego przekazu,

i)         skuteczność pozyskiwania sponsorów i środków finansowych na działalność stowarzyszenia (organizację imprez),

j)         zgodność podejmowanych działań z celami statutowymi stowarzyszenia,

k)       korzyści płynące z realizacji zadania dla mieszkańców gminy przy realizacji zadania (zadań),

l)         osiągnięcia sportowe członków stowarzyszenia o okresie ostatnich 2 lat (jeśli dotyczy)

5.    Konkurs ofert przeprowadza się także w sytuacji, gdy została zgłoszona tylko jedna oferta.

6.    Komisja konkursowa przedstawia swoją propozycję wysokości dotacji na realizację zadania.

7.    Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji jest przekazywana Burmistrzowi Bobolic, który podejmuje ostateczną decyzję w tej sprawie.

8.    Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert zawiera w szczególności:

a)       nazwę oferenta

b)       nazwę zadania publicznego

c)       wysokość przyznanych środków publicznych.

9.    Każdy z oferentów może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.

10. Warunkiem zlecenia przez gminę organizacji pozarządowej lub podmiotowi zadania oraz przekazania środków z budżetu na jego realizację jest zawarcie pisemnej umowy z wnioskodawcą wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 roku w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania zadania (Dz. U. Nr 264, poz. 2207).

11. Decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje Burmistrz po zapoznaniu się z opinią Komisji Konkursowej.

 

VI. Środki na realizację zadania konkursowego w latach 2009 i 2010 r., przyznane z budżetu Gminy Bobolice w postaci dotacji wyniosły:

Nazwa zadania

2009 r.

2010 r.

Ekologia i ochrona zwierząt oraz dziedzictwo przyrodnicze w zakresie wykonania ścieżek przyrodniczo – edukacyjnych

6.000 zł

6.000 zł

 

VII. Pozostałe informacje.

1.    Zastrzega się prawo swobodnego wyboru ofert.

2.    W rozliczeniu dofinansowania, w części dotowanej przez Urząd Miejski, nie będą uwzględniane dokumenty finansowe wystawione przed datą zawarcia lub obowiązywania umowy.

3.    Burmistrz Bobolic zastrzega sobie prawo do odwołania otwartego konkursu ofert, przesunięcia terminu składania ofert oraz terminu rozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny.

4.    Informacji w sprawie konkursu udziela Inspektor ds. Promocji, Kultury i Współpracy – Urząd Miejski w Bobolicach – pok. 21, tel. 094 34 58 417.

5.    Wzór oferty, umowy i sprawozdania z realizacji zadania publicznego oraz wszelkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są w Urzędzie Miejskim w Bobolicach, ul. Ratuszowa 1, pokój 21, telefon 94 3458417, www.bobolice.pl, e-mail: promocja@bobolice.pl

 

 

 

 

 

Burmistrz Bobolic

 


Mieczysława Brzoza